Event: Łamania stereotypów, akceptacji dla różnorodności, odmienności, tolerancji.

Dnia 18. 06 2025 r. w naszej szkole w odbył się Event: Łamania stereotypów, akceptacji dla różnorodności, odmienności, tolerancji w ramach realizowanego projektu:
Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach.
Podczas tego pikniku, zostały zorganizowane działania w formie zajęć z: dramy, muzyki, zabaw i gier integracyjnych oraz prac twórczych.
Ten dzień w naszej szkole upłynął w wyjątkowej atmosferze. Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w zabawach zorganizowanych przez animatorów i nauczycieli z naszej szkoły. Na początku naszego eventu klasy wraz z wychowawcami miały za zadanie stworzyć techniką dowolną, plakat i hasło pt. „Tolerancja” lub „Akceptacja dla odmienności” , które następnie zostały wyeksponowane na holu szkolnym. Następnie klasy wykonywały różne zadania na stacjach zadaniowych:
A. stacja muzyczna – prowadząca: Katarzyna Goik:
aktywność ruchowa przy muzyce: taniec integracyjny dla klas „Kaczuchy ze slalomem” oraz „Letkis” w gęsim układzie.
B. stacja matematyczna- prowadzące: Barbara Woźniak, Kamila Gałązka:
aktywność umysłowa: Kubeczkowe mnożenie , Bingo z tabliczką mnożenia.
C. zabawy integracyjne- prowadząca: Marzena Król:
zajęcia rekreacyjne z balonem , zabawa w dżdżownicę, zabawa z hula hop.
D. zadanie twórcze: prowadząca: Sylwia Grębowska:
klasy mając do dyspozycji odpowiednie klocki budowały wieżę.
E. stacja sportowa- prowadzący: Mariusz Wojtkowiak
Konkurencje sportowe: przeciąganie linii, siatkówka, tory przeszkód,
Wszystkie zadania zostały przez klasy bardzo chętnie przyjęte i wykonane.
Podczas pikniku wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach i konkursach sportowych, zespołowych i indywidualnych prowadzonych przez animatorów: przeciąganie liny, wyścigi na nartach, zabawy z chustą animacyjną, zapasy, a także puszczać ogromne bańki mydlane oraz skorzystać z malowania twarzy. Największą atrakcją imprezy okazały się dmuchańce. Zapewniły dzieciom mnóstwo frajdy, jednocześnie stały się wspaniałą formą aktywności na świeżym powietrzu. Konkursy były nagradzane drobnymi słodkimi upominkami. W czasie eventu wszyscy mogli raczyć się watą cukrową , lodami, kiełbaskami z grilla. To był bardzo miły i wyczerpujący dzień. Pogoda dopisała, a uczniowie bawili się dobrze i byli bardzo zadowoleni.
Dziękujemy samorządowi gminy za wsparcie finansowe i pokrycie kosztów organizacji wydarzenia.
Dziękujemy także wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i stworzenie wyjątkowej atmosfery podczas tego dnia.



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!