Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 28 maja 2024
Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
pochmurno
16°C

Pierwsza pomoc przedmedyczna w klasach II

Ocena 0/5

W celu podniesienia bezpieczeństwa uczniów i świadomości zdrowego stylu życia uczniów klas drugich przeprowadzono cykl lekcji poświęconych zdrowemu odżywianiu, aktywnemu wypoczynkowi oraz nauce udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Liczne zadania i ćwiczenia pod okiem Pani Natalii Lesińskiej i Pani Katarzyny Skoczińskiej przyniosły oczekiwane efekty. Drugoklasiści wykazali się doskonałą znajomością telefonów alarmowych i umiejętnością wzywania pomocy w razie nagłego wypadku w szkole, w domu i podczas zabaw na dworze. 

Na kolejne lekcje została zaproszona szkolna pielęgniarka - Pani Urszula Kowalska, która profesjonalnie przeprowadziła warsztatowe zajęcia profilaktyczne na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.  Podczas warsztatów drugoklasiści wcielili się w małych ratowników i pod fachowym okiem pielęgniarki ćwiczyli proste czynności tj.:  wzywanie przez telefon pogotowia ratunkowego, pomoc podczas: omdlenia, oparzenia, zadławienia i złamania kończyn. Jednak najciekawsze okazało się zakładanie opatrunków i zabezpieczanie ran podczas skaleczeń i krwotoku z nosa i głowy. Drugoklasiści doskonale poradzili sobie z opatrywaniem ran używając gazików i bandaży. Bandażowanie różnych części ciała,  zarówno własnych jak i kolegów,  wywołało wiele radości i zabawy, ale też okazało się niezwykle ważną umiejętnością, którą drugoklasiści obiecali doskonalić, ćwicząc w domu na swoich  rodzicach i rodzeństwie. Podsumowaniem zajęć było przypomnienie dzieciom sposobów unikania wypadków oraz uzupełnienie kart pracy o niesieniu pomocy w nagłych wypadkach i umieszczenie ich na klasowych gazetkach.  Dzięki takim zajęciom drugoklasiści nauczyli się odpowiedzialności za siebie i innych.  Mogą czuć się bezpieczniej w szkole, w domu i podczas zabaw ruchowych na dworze.

Galeria zdjęć

Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 30 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 29 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 28 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 27 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 26 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 25 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 24 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 23 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 22 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 21 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 20 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 19 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 18 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 17 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 16 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 15 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 14 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 13 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 12 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 11 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 10 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 9 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 8 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 7 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 6 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 5 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 4 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 3 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 2 Spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Urszulą Kowalską 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.