Wyjazd na Uniwersytet Morski w Gdyni
Dnia 13.12.2024r.uczniowie klas 7-8 w ramach projektu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach” wzięli udział w wycieczce do Gdyni, w której skład wchodziły wykłady na Uniwersytecie Morskim oraz zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej.
Rano, dokładniej o godz. 7:15 wyjechali wraz z opiekunami w stronę wspomnianego wcześniej miasta. Na miejscu zjawili się niedługo przed godziną 10:00, a następnie o pełnej godzinie zaczęto pierwszy wykład. Temat wykładu był następujący -”Podstawy dobrej komunikacji interpersonalnej”. Podczas niego wykładowca zapoznawał będące tam osoby z rodzajami osobowości, opowiadał o ich cechach oraz angażował chętnych słuchaczy w ramach ćwiczeń pokazując im sposoby komunikacji pomiędzy ludźmi, które zdradzają predyspozycje zawodowe.
Drugi z kolei wykład opowiadał o zmianie technologicznej i rozwoju nauki w XX| w. Wykładowca wyjaśnił m.in. znaczenie testu Turinga, który polega na sprawdzeniu, czy poprzez wymianę informacji człowiek potrafi odróżnić rozmowę z prawdziwą osobą, a sztuczną inteligencją.
Podczas ostatniego wykładu uczniom została przedstawiana oferta studiów, a także pracy po nich. Zapoznawano ich z rynkiem pracy i brakiem pracowników na danych stanowiskach. Po wykładzie był quiz, w którym za dobrą odpowiedź na pytanie był do wygrania był kubek zmieniający kolor pod wpływem ciepła, a także dodatek do niego w postaci kalendarza.
Na koniec można było zwiedzić wydział elektryczny, a także obejrzeć prezentacje kół naukowych w głównej auli uniwersytetu.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Marynarki Wojennej. Uczniowie wraz z wychowawcami oglądali wystawy modeli dawnych żaglowców, w tym m.in. słynna Santa Maria czyli okręt, którym Krzysztof Kolumb płynął podczas wyprawy do Azji. Zobaczyć można było również oryginalne elementy uzbrojenia okrętowego używanego w XX w. takie jak podwójna armata przeciwlotnicza, czy działka przeciwlotnicze z okresu II wojny światowej.
Po zakończonym całodniowym zwiedzaniu uczniowie pojechali do restauracji McDonald.
Podsumowując cały wyjazd klas starszych można stwierdzić, że wycieczki edukacyjne są doskonałą formą na rozwijanie swoich kompetencji, a także integrują i wzmagają umiejętność współpracy.



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!