Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 24 lutego 2024
Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
deszcz
7°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Wielki sukces naszej uczennicy Julii Hamadyk!!! Wyniki XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Ocena 0/5

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły z powodzeniem wzięli udział w XII Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, którego organizatorem jest między innymi: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W skład Komitetu honorowego wchodzili m.in.: Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Szef Biura Narodowego, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Małopolskiego. Wszyscy Kuratorzy Oświaty w tym Pomorski Kurator Oświaty – Małgorzata Bielang.

19 czerwca 2023 roku w amfiteatrze na Poczekajce w Lublinie odbyła się uroczysta gala podsumowująca XII edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i organizacji pozarządowych, którzy asystowali podczas wręczenia dyplomów, nagród laureatom i wyróżnionym w XII edycji konkursu.

Tegoroczną laureatką w przedziale szkół podstawowych klas I-VI została uczennica naszej szkoły Julia Hamadyk z klasy VI a. Zajęła I miejsce w kategorii praca literacka, która nosiła tytuł: „Losy mojej rodziny uwikłane w historie Żołnierzy Wyklętych”. Opiekunem projektu była Marzena Dobrzyńska, nauczycielka historii.
Na konkurs spłynęło 1620 prac z całej Polski. Cytując za komunikatem: „Jury doceniło prace, których opis, narracja były nienaganne merytorycznie i zgodne z prawdą historyczną”, cytując dalej „Szczególnie wyróżniane są prace, których autorzy starali się przedstawić historię Żołnierzy Wyklętych lub epizody z tej historii w sposób nieszablonowy, ciekawy i niepowtarzalny”.


XII Ogólnopolski Konkurs

„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” 2023

Uroczysty finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni” odbył się 19 czerwca 2023r. w Lublinie. Podczas gali nastąpiło podsumowanie  konkursu przez organizatorów. Jednym z najważniejszych punktów spotkania były przemówienia zaproszonych gości, a kolejnym wręczenie dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

W kategorii prace literackie:
szkoły podstawowe – klasy 1-6:
I miejsce zajęła:
Julia Hamadyk - „Losy mojej rodziny uwikłane w historie Żołnierzy Wyklętych”
Szkoła Podstawowa w Mikołajkach Pomorskich, klasa 6, opiekun: Marzena Dobrzyńska.

Pragnę nadmienić, że uczennica Julia Hamadyk wraz z opiekunem Marzeną Dobrzyńską, nauczycielem Szkoły Podstawowej w  Mikołajkach Pomorskich w XI edycji Ogólnopolskim Konkursie – 2022r. „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” również za pracę literacką otrzymała wyróżnienie.

Nagrodzona praca Julii obejmowała w swojej treści historie rodziny, w której przeplatały się dzieje Żołnierzy Wyklętych.

W załączniku przesyłamy zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród i pracę Julii.

 

Galeria zdjęć

Wielki sukces naszej uczennicy Julii Hamadyk!!! Wyniki XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” 5 Wielki sukces naszej uczennicy Julii Hamadyk!!! Wyniki XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” 4 Wielki sukces naszej uczennicy Julii Hamadyk!!! Wyniki XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” 3 Wielki sukces naszej uczennicy Julii Hamadyk!!! Wyniki XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” 2 Wielki sukces naszej uczennicy Julii Hamadyk!!! Wyniki XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” 1

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.